Mivel közel egy hete a napon nagy részében szájmaszkkal az arcomon itthonlétre voltam ítélve hörgőhurut miatt, ezért egész sok időt töltöttem Botival is. Az ágyban döglés közepette bepillantást nyertem a mai gyerekmesék varázslatos világába is. Valószínűleg külön cikket is írhatnék a számtalan mese létjogosultságáról és a gyerekekre gyakorolt hatásáról (talán még egyszer meg is teszem majd), de most inkább egy nagyon kedves és aranyos mesét szeretnék bemutatni Nektek. Ez a mese pedig nem más, mint a Bing című rajzfilm.
Amikor megláttam először a Bing nevet, egyből a Microsoft azonos nevű kereső motorja jutott eszembe, és feltettem magamnak a kérdést, vajon miért nem indítottak jogi perpatvart a mese ellen is, mint 2003-ban egy Mike Rowe nevű kanadai diák ellen aki beregisztrálta a “MikeRoweSoft.com” domaint, ami kiejtve nagyon hasonlított a “microsoft.com” hivatalos oldalára.
Még én a néven tűnődtem, Kriszta a főszereplő személyazonosságát firtatta és jó néhány 7 perces rész után is úgy gondolta, hogy Bing egy fekete kis csacsi. Aztán amikor kicsit belemélyedtünk a mesébe, kiderült, hogy ennek a brit rajzfilm sorozatnak több főszereplője is van:
A főhős Bing, a fekete kis nyuszi és az ő legjobb barátja Flop, a szülőt megszemélyesítő jó barát (plüssfigura). Bing egy okos, vicces és állandóan kíváncsi kis óvodás, aki barátaival: Sula-val, Coco-val, Pando-val, Charlie-val és Coco-val múlatja mindennapjait. A sorozatban minden gyermekhez tartozik egy őt óvó kis plüss játék, aki bölcsességekkel látja el a gyerekeket. A mesében néha feltűnik egy szuperhős plüss figura (aki szerepe szerint is plüssfigura, nem úgy mint Flop, Amma vagy Padget), ez a kabala nyuszi Hoppity Voosh. Kisfiam Boti valamiért nagyon imádja! 😍
A mese részei nem igazán kötődnek egymáshoz, mindegyik önállóan mesél el egy egy valós élethelyzetet. A rajzfilm egyébként egyetlen évados és 78 epizódból áll. Egy-egy rész csupán 7 perces, de lendületes, vidám és tanulságos egyszerre.
Bing és barátai közösen fedezik fel a természetet és közben játszva tanulják meg az őket körülvevő világ szabályait. A kimondottan óvodásoknak szánt mesében olyan témákat dolgoztak fel a készítők, mint a játékok, a betegségek, az állatok, az irigység vagy a búcsú.
Az egyes epizódok végén Bing a saját szavaival mondja el, hogy mi történt és ő hogyan élet át a helyzetet, de a megoldást is elárulja, hogy mit tanult az esetből. 😊
Szerintem sokkal több hasonló mese kellene a gyerekeknek! Jelenleg a JimJam csatorna kínálatában nézhetik meg a kicsik változatos időpontokban. Sajnos online csak 21 magyar részt találtam meg különállóan, és egy 10-es pakkot egybefűzve a Youtube-on:
A mesével kapcsolatban már csak egyetlen kérdés maradt bennünk: Pando, a panda maci mi a fenéért dobja le magáról a nadrágot minden egyes alkalommal?! 😅
Ha tetszett az írásom, kövessetek Facebookon és Instagramon is
és nyomjatok rá a Tetszik gombra! Köszi!
Neked is van véleményed a témáról? Írd meg most!